strona główna
  Archiwum Nr 7  

V12

Kilka słów od Wydawcy.

Listy

Odpowiadamy na listy od czytelników.

Ferrari FXX

Dla 29 szczęśliwców Ferrari stworzyło sen na jawie. Program FXX pozwala im być częściąna jwspanialszej fabryki świata.

Rolls - Royce Phantom

Samochody są różne bo różne są gusty i różne potrzeby. Ale Królowa od 105 lat pozostaje wciąż ta sama. Ona. Her Majesty The Queen. Rolls-Royce.

Detroit

Na salonie w Detroit, będącym od zawsze witryną trzech amerykańskich gigantów, w tym roku mówi się po niemiecku.

Nissan GT-R

Świątynią jest Stuttgart albo, lepiej, Zuffenhausen. Najeźdźcą nowy Nissan GT-R super-portowy samochód którego dane zapierają dech w piersiach. Ale czy dane techniczne wystarczą aby przyćmić czar i blask Porsche 911 ?

Mercedes SL

Tym razem, zamiast zwykłego restylingu w połowie życia modelu, projektanci ze Stuttgartu przygotowali samochód, który można bez popadania w przesadę nazwać nowym.

Aston Martin Vantage RS

600 Km, 1600kg i 38 otworów w masce. Urlich Bez przygotowuje frontalny atak na Ferrari Scuderia i Porsche GT2.

Porsche Cayenne GTS

Jeśli kochacie Porsche, ale nie przepadacie za suvami, w Stuttgarcie pomyślano właśnie o was. Projektanci z Zeffenhausen, niczym zręczni magicy, sprawili że zniknęły 2,5 tony masy, a nowy Cayenne otrzymał osobliwość godną prawdziwego GT.

Subaru Impreza STi

Mimo bardziej konwencjonalnego wyglądu, nowa impreza Sti nie zapomina o podstawowych zasadach Subaru. Nowy System kontroli centralnego dyferencjału przenosi granice możliwosći nowego modelu jeszcze wyżej.

Subaru Legacy Boxer Diesel

Subaru po raz pierwszy prezentuje samochód napędzany silnikiem diesla. I robi to po swojemu. Miłośnicy producenta plejad mogą spać spokojnie. Legacy z pierwszym dieslem boxer w historii nie wyparł się  tradycji Subaru.

Mercedes Benz G320 Cdi

Niektóre auta już za życia stają się legendami motoryzacji. Wśród tego panteonu znajduje się z pewnością Mercedes G, który sławę zawdzięcza blisko trzydziestoletniej dominacji wśród super-terenówek.

Audi A4 Lexus i220 Mercedes C220

W sektorze średniej wielkości sedanów z górnej półki propozycje producentów są coraz bardziej interesujące. Porównaliśmy trzy samochody, które walczą o fotel lidera, zajmowany na razie przez BMW serii 3

Volvo V70 D5

Jest większy i ma bardziej wyrazisty charakter, ale przede wszystkim jest obszerny i ma przyjemne wnętrze: oto nowa edycja prestiżowego kombi szwedzkiego producenta. Najmocniejszym turbodieslem w gamie jest wersja o pojemności 2,4 L i mocy 185 KM, płynna, elastyczna i o świetnych osiągach, choć trochę głośna przy przyśpieszaniu.

Citroen C6 2.7 HDi i Peugeot 607 2,7 Hdi

Francuzi zawsze potrafią wyróżnić się a rynku. W celu odróżnienia od produktów niemieckich koncern PSA interpretował samochody flagowe w dwóch kierunkach: komfort w Citroenie C6 i radość jazdy w Peugeocie 607

Ford Mustang GT

W oryginale: Adust. Tak amerykańscy kowboje mówią o koniach, które cały rok spędziły pod prażącym słońcem prerii. Są umięśnione, mocne, już dojrzałe i doświadczone. Jak nasz bohater-Ford Mustang GT

BMW K 1200 R

Bmw nigdy nie było tak agresywne. Wygląd Naked K 1200R jest unikalny. Silnik przerażający. Zawieszenie i napęd bez kompromisów. W połączeniu z najnowszą elektroniką tworzą motocykl wyjątkowy, który daje mnóstwo radości.

Pershing 115

Rzadko można spotkać jacht o długości 115 stóp z taką elegancją i takimi osiągami. Odwołanie się do króla przestworzy jest tu jak najbardziej na miejscu.

Agusta

Podniebna Elegancja

Porsche Desing Driver's Selection

Możliwe jest życie legendą Porsche, nawet jeśli nie siedzi się w samochodzie, zawsze pod tym znakiem najbardziej zaawansowanej technologii i fascynującego stylu.

Vacheron Constantin Malte Tourbillon Platinum

Najstarszy na świecie i nieustannie działający producent zegarków nigdy nie  zapomina o trzech fundamentach: technicznej i elastycznej doskonałości połączonej z perfekcyjnym ręcznym wykończeniem.

Ferrari Brut

Winiarska Testarossa.

Mantua

Spacerując po starówce Mantui, można naprawdę poczuć ponad dwa tysiące lat historii.

Mercedes - Benz 300 SL

Na ruinach powojennych Niemiec ludzie z Sindelfigen z teutońskim uporem stworzyli najpiękniejszego Benza w historii. Od takiego momentu znaczek SL leży na klapach bagażnika wyłącznie najwspanialszych Mercedesów.

Bieżący numer
 
 
 
+ NEWSLETTER
Zapisz e-mail :

Jeśli chcesz być informowany o naszych aktualnościach wpisz swój adres emailowy. Szanujemy Twoją prywatność.Nie udostępni nikomu Twojego adresu. W każdej chwili możesz sie wypisać:

Usuń e-mail :
Copyright © 2021 V-12.pl Wszelkie prawa zastrzeżone
O nas || Bieżący numer || Archiwum || Forum || Kontakt